Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Svatba > Jaké zvolit oblečení, když jste na svatbě rodič, svědek, nebo host?

Jaké zvolit oblečení, když jste na svatbě rodič, svědek, nebo host?

22.10.2009 | Visnery

Svatba je velkým a krásným zážitkem a celkem logicky při takové příležitostí platí určitá pravidla oblékání. Jelikož se jedná o slavnostní okamžik, je důležité zvolit slavnostní oděv. Jaký to však je? Co je moc a co naopak může být málo? Je rozdíl mezi oblékáním svědků, rodičů a ostatních hostů? Pojďme si postupně odpovědět na tyto otázky…

 

Krom základních pravidel, o kterých si záhy povíme, platí pravidlo jediné a hlavní – NIKDY nesmíte být oblečení výrazněji než snoubenci! Ženich a nevěsta jsou v tento den největšími hvězdami a nikdo nesmí vynikat více než oni dva.

 

Základním pravidlem, které se velmi často nedodržuje, je bílá barva. Svatebčané by neměli mít bílé oblečení, aby nezastínili nevěstu. Stejně tak není vhodná jemná smetanová barva, v případě kdy víte, že nevěsta bude mít béžové šaty. Na svatbu se sice hodí světlé pastelové barvy, ale určitě by neměly mít barvu šatů nevěsty.

 

Podobnou barvu (ne stejnou!), jako má nevěsta šaty, mohou mít jen družičky, svědkyně či maminky a to jedině po předchozím souhlasu nevěsty.

 

Obecně platí, že hosté by neměli mít oblečení vyzývavé, krátké (minisukně ne!), provokativní a neformální (kraťasy, tričko s nápisem apod.). Pokud je ovšem styl svatby v uvolněnější atmosféře, můžete si vzít skoro cokoliv, co zapadne do stylu svatby. Se stylem svatby by novomanželé měli pozvané s předstihem seznámit.

 

Mnoho nevěst si zakládá na tom, aby styl i barevné tóny svatby ladily. Často tak vyžadují, aby ladili nejen novomanželé, ale také svědci, rodiče a družičky. V souladu mohou být nejen barvou, ale jen jemným barevným prvkem (například stuha kolem pasu, květina ve vlasech, sáčko, kapesníček, nebo pompadúrka).

 

Maminky a starší ženské osazenstvo by měly volit slušivé kostýmky buď se sukní nebo s kalhotami, případně pouzdrové šaty doplněné o šálu či kabátek. Vhodné jsou barvy, jako je khaki, hnědá, lososová, modrá, vínová atd.

 

Mladší ženské osazenstvo může volit kratší šaty, které však nebudou až příliš krátké. K nim rozhodně nepatří žádné síťované punčochy, nebo kozačky a podobné vulgárně vyznívající prvky. Velké květované vzory by měly pro tuto příležitost raději zůstat doma. Vhodné je jednobarevné oblečení, nebo maximálně s jemným vzorem či proužkem.

 

Nesmíme zapomenout ani na muže. U těch je to jednodušší :) V každém případě by měli mít oblek, žaket, či smoking. Pro hosty se hodí klasický oblek, čítající kalhoty, sako, košili a kravatu, případně vestu. Motýlek ani cylindr není vhodný. Pozor také na společenský trapas, kterým jsou bílé ponožky k obleku.

 

Boty u mužů musí být vždy uzavřené - sandály nejsou vhodné v žádném případě. Ženy mohou volit mezi lodičkami a letními sandálky podle počasí. Na rozdíl od pánů mohou mít i otevřenou obuv. Vhodné nejsou pochopitelně pantofle, žabky a další podobné letní botičky.

 

Pokud vám snoubenci oznámí určitý styl svatby, měli byste se ho držet. Bude-li to svatba vodácká, smoking nebude nutný a nejspíš zvolíte jiný typ oblečení. Vždy, když si nejste jistí, v čem byste měli na svatbu dorazit, kontaktujte včas nevěstu se ženichem (případně koordinátora, nebo rodiče snoubenců, abyste nezatěžovali novomanžely) a na vše se zeptejte.

 

 

Pokud jdete na svatbu pouze jako host, doporučuji si vybrat a koupit takové oblečení, které potom dále využijete. Kostýmek nebo pánský oblek najde uplatnění například pří návštěvě divadla, koncertu vážné hudby, jiné svatby, nebo v zaměstnání.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Marta Fišerová oblečení rodičů na svatbě v Číně
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 28.3.2017
Dnes má svátek Soňa
původ jména je ruský a znamená: moudrost
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist