Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Tipy na výlet > Recenze hotelu – Mikri Poli, Kolymbia, Rhodos

Recenze hotelu – Mikri Poli, Kolymbia, Rhodos

20.10.2009 | Visnery

Ubytování:
Pokoje jsou spíše menší, jsou vybavené moderně a čistě, postele mají kvalitní matrace, spalo se na nich pěkně :) Po příjezdu asi v 11 hodin večer jsme našli v ledničce sendviče, banány a balenou vodu - příjemné překvapení. Marně jsem hledala klasická hotelová "mejdlíčka" na ruce... bohužel je nedávali, pořešila jsem to tedy zakoupením mýdla v místní minisámošce.

Úklid pokojů probíhá denně, četnost výměny ručníků a ložního prádla si ale host může určovat sám - tím, že dá na zem ty ručníky, které chce vyměnit nebo na postel položí lístek s informací, že není třeba měnit ložní prádlo. Pokojské do lednice také denně dávají 2 půllitrové lahve balené stolní vody, na pokoji je k dispozici je varná konvice a čaj nebo káva v samostatně balených sáčcích (stačí zalít vodou).

Pokoje jsou vybavené televizí se satelitním příjmem (bez českých programů, bohužel), lednicí a klimatizací, ty ale fungují (stejně jako veškeré elektrické zásuvky v pokoji) pouze tehdy, když je do hlavního spínače zapojený magnet, umístěný na klíči od pokoje, tj. prakticky jenom v době, kdy je člověk v pokoji. Když tedy odejdete třeba na půl dne na výlet, máte po návratu pokoj přehřátý a v lednici teplo :-))) Klimatizaci lze ale dobře regulovat dálkovým ovládáním, takže pokoj se při vhodném nastavení vychladí velmi rychle.

 Mikri Poli, Kolymbia, Rhodos

Strava:
Snídaně, obědy a večeře s bohatým výběrem jídla - k snídani např. palačinky, různé druhy pečiva, marmelády, nugeta, sýry, salámy, spousty ovoce, jogurt a med, míchaná vajíčka, párky, fazole s rajčatovou omáčkou, káva, čaj a různé džusy, voda perlivá i neperlivá... K obědu si lze vybrat vždycky jak nějakou klasiku (kuřecí / vepřové / hovězí maso s omáčkou, rýži, těstoviny), tak i různé řecké speciality a i ryze vegetariánská jídla (zapečená zelenina apod.). Večeře jsou podobné jako obědy, hodně se dělají grilovaná masa a ryby. Vždy je k dispozici dostatek čerstvého ovoce, po obědě a večeři si lze dát navíc buď zmrzlinu nebo nějaký zákusek. Hodně podávají pudinky nebo ovocné rosoly, naprosto vynikající jsou speciality z lístkového těsta (tuším, že to byla baklava) - snad nejlepší moučník, co jsem kdy jedla :-))

Mezi hlavními jídly si lze v rámci all inclusive do restaurace u recepce libovolně chodit pro "snack" (většinou jsou to housky, zelenina, sýr a šunka či salám, občas i pizza) a neomezeně nealko pití a pivo. Nápoje jsou k dostání i ve dvou barech u bazénů, dělají i různé míchané - stačí poprosit obsluhu... odpoledne si tam lze chodit pro zmrzlinu (na výběr je z 5 klasických druhů - vanilka/čokoláda/pistácie/jahoda/banán).

 Mikri Poli, Kolymbia, Rhodos

Služby hotelu:
Zdarma je tenisový kurt a fitness (ale nevyužili jsme je). Animační programy pro děti jsou pouze v němčině, ale večer bývá v hotelovém amfiteátru dětská diskotéka (též německá, ale může se jí účastnit kdokoli), kterou naše děti zbožňovaly :-)) Docela fajn bývá i program, který následuje po ní - různá představení secvičená animátory nebo třeba vystoupení řecké folklórní skupiny.

U recepce je malá samoobsluha s různými potřebnými drobnostmi, suvenýry apod. (nepředražená, kupodivu) a hned vedle je zlatnictví. K dispozici je i internet, za poplatek (buď na místních počítačích nebo jako WiFi připojení).

Po areálu taky běžně pobíhá několik koček - nejsou to ale klasické tulačky, spíš asi patří někomu z majitelů hotelu. Mají udělanou dřevěnou boudičku vedle amfiteátru, tam jim lze dávat do misky jídlo. Chodí i do jídelen, jsou přítulné, čisté, nechají se krmit, ale nikdy jsem je neviděla třeba skákat na stoly nebo jiným způsobem obtěžovat, ani jsem nenarazila nikde na kočičí exkrement... spíš jsou příjemným zpestřením pro děti :-))

 Mikri Poli, Kolymbia, Rhodos

Pláž:
Vlastní pláž je písčitá, písek je i ze začátku při vstupu do vody, ale pak začínají poměrně velké kameny, takže boty do vody jsou nutnost. Voda je ale nádherně čistá, takže koupání určitě stojí za to. Slunečníky a lehátka na pláži jsou za poplatek, k dispozici je balená voda v půllitrových lahvích zdarma.

 Mikri Poli, Kolymbia, Rhodos

Celkový dojem:
Mikri Poli je spíše hotelový komplex než hotel - asi 22 menších budov (přízemí+patro) o cca 6 pokojích. Vše je velmi dobře přizpůsobeno potřebám rodin s dětmi, počínaje bazénem se skluzavkami a brouzdalištěm a konče dětskými židličkami, které se daly půjčit v jídelně. Pokoje jsou pěkné a čisté. Bohatý výběr jídla i pití, na výběr je i hodně řeckých specialit, personál příjemný, pracují tam i brigádníci (hlavně servírky) z ČR. Drobné minus je povětšinou kamenitý vstup do vody a nepříliš hezké letovisko (taková trochu betonová džungle, obydlená zatáčka s pár obchody pro turisty). Každopádně i přes ty drobnosti jsem byla s dovolenou maximálně spokojená a určitě se do hotelu někdy v budoucnu plánujeme vrátit :-)

Jana L.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 25.3.2017
Dnes má svátek Marián
původ jména je latinský a znamená: muž
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist