Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Počítače > Z nespolehlivého muže spolehlivým manželem

Z nespolehlivého muže spolehlivým manželem

17.10.2009 | Karel Kilián

Než jsme se s manželkou brali, měla (prý jedinou) zásadní výtku k mé osobě: byl jsem nespolehlivý. Ano, píšu to v minulém čase, protože když jsem na toto téma se ženou hovořil naposledy, již mě za tento nedostatek nekritizovala.

Najít řešení, jak nezapomínat a přitom plnit vše, co jsem slíbil, nebylo jednoduché. Tak například papírový diář: super záležitost, kterou seženete v mnoha provedeních od podrobného plánovače až po kapesní verzi. Jenže já měl tu vlastnost, že jakmile jsem se dostal do skluzu, přestal jsem diář otevírat. Úkoly v něm tak nadále dlely a tlely. Podobně dopadly i další pokusy na variaci "tužka a papír," počínaje kalendářem až po nejrůznější formy žlutých lepících papírků.

Protože jsem fandou produktů společnosti Google, samozřejmě jsem zaznamenal jednoduchou aplikaci Google Calendar Sync. Ta slouží k synchronizaci kalendáře mezi klasickým MS Outlookem a Google Calendarem. Výhody byly zřejmé: něco si napíšete třeba v práci do Outlooku, další úkol například v internetové kavárně do webového kalendáře Googlu. Pokud máte synchronizační software spuštěný permanentně, během několika minut dojde k promítnutí všech provedených změn oběma směry. Není tedy problém změnit termín kdykoli a kdekoli, kde máte Internet - stačí mít jen založený účet na Google.

Pochopitelně jsem začal experimentovat se synchronizací mezi více počítači: v práci používám dvě PC (jedno s Linuxem, druhé s Windows), doma osciluji mezi stolním počítačem a notebookem. Vše funguje bez problému: co upravíte či založíte v kalendáři na jednom počítači, to se během synchronizace promítne na všechny zbývající. Hlavní výhodou je dostupnost kalendáře přes web, takže jej můžete upravovat prakticky odkudkoli.

Samozřejmě přišla otázka, jak mě upozorňovat na úkoly v okamžiku, kdy nejsem u počítače. Vzhledem k tomu, že mobilní telefon mám prakticky neustále při sobě, jevilo se jako nejlogičtější jeho využití. Samotný Google Calendar nabízí zaslání SMS v definovaném předstihu. Služba je zdarma, nevýhodou ale je, že tato upozornění fungují jen v případě, kdy je úkol zadán přes webové rozhraní a nikoli pokud se sem promítne skrze synchronizaci z Outlooku.

Protože mám Nokii N95, což je velice chytrý mobil, pátral jsem po možnosti, kterak dostat naplánovaný kalendář do ní. Našel jsem firemní software PC Suite, jež je opět zdarma a měl by fungovat i s nižšími verzemi této značky. Podobné aplikace nabízejí i ostatní výrobci mobilních telefonů - vím, že například Samsung měl docela šikovný program pro synchronizaci mobilu a počítače. V PC Suite jsem si tedy nastavil synchronizaci mezi MS Outlookem a mobilem. Bohužel používám jen jednostrannou synchronizaci (z PC do mobilu), protože pokusy o oboustrannou komunikaci nedopadaly dobře - PC Suite si nebyla schopna poradit s některými typy konfliktů.

Aktuálně tedy funguji tak, že u každého počítače mám způsob, jak synchronizovat MS Outlook s mobilním telefonem (na notebooku tak činím přes bluetooth, na stolních počítačích přes kabel). Všechny počítače pak vzájemně synchronizují data Calendar Syncem přes webový kalendář od Googlu. Vše takto používám už několik měsíců a zatím se mi nestalo, že bych na něco zapomněl. Tedy stát se to může jen tehdy, pokud si zapomenu úkol zapsat :).

Povinná výbava spolehlivého muže:


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: LAlf a Lu.K
Lu.K Jako já...
LAlf To: Karel K. a vsem
Karel K. To: LAlf
LAlf To: Karel K.
Karel K. To: LAlf
LAlf To: Karel K.
Karel K. To: Almad
Almad PDA
Sety Moje záchrana :-D
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 17.6.2019
Dnes má svátek Adolf
původ jména je staroněmecký a znamená: ušlechtilý vlk
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist