Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Svatba > Opalování a krásná pleť do bílých šatů?

Opalování a krásná pleť do bílých šatů?

21.10.2009 | Visnery

Říkáte si, že tento článek přichází s křížkem po funuse, protože doba opalování je už dávno pryč? Ale kdepak! Svatební sezóna ještě neskončila a na dovolenou už si Češi zvykli létat mimo sezónu. Koneckonců dobře se můžete opálit i na horách při minusové teplotě. V nejhorším případě se vám tato informace bude hodit třeba na příští rok, kdy budete plánovat svatbu. Vždyť je právě ideální čas začít pročítat veškeré internetové inspirace a hledat ten svůj styl svatby.

 

Bílé nebo krémové svatební šaty vyniknou nejlépe na krásně hnědém opálení. Jenže jak toho docílit, pokud v létě sluníčko nevylezlo, svatbu máte už v dubnu, nebo jste albíni a na sluníčko prostě nemůžete? Ne vždy je snadné získat bronzové opálení. Mnoho nevěst by vám mohla povyprávět o tom, jak na svatbě schovávaly neopálená místa od ramínek, nebo mazaly krémem sloupanou kůži ze zad :)

 

Opálení je krásná, ale zároveň velmi zrádná věc. V bílých šatech vynikne, ale může taky ukázat na všechno, co chcete skrýt. Pokud se budete grilovat na sluníčku, dávejte pozor, abyste neměla nikde fleky, nespálila se a následně neloupala a také abyste nebyla černější než váš černý pes:) Všeho s mírou a u opálení platí dvojnásob.

 

Jaké máme možnosti, abychom dosáhly snědé pleti?

 

Sluníčko – Sluníčko je jasné. Jedná se o nejlevnější a nejspolehlivější zdroj opálení. Opálení je rovnoměrné (pokud si nebudeme opalovat jen jednu a tu samou část pořád dokola:) a dlouho vydrží. Toto opálení je přirozené a krásné. Nezapomínejte na krémy s patřičným UV faktorem, které vaší pokožku chrání před rakovinou a spálením

 

Solárium – solárií existuje celá řada. Normální, turbo, „na stojáka“, nebo ležící. Můžete v něm poslouchat hudbu, číst si, dívat se na televizi, nebo si užít aroma fresh terapii. Výrobci se opravdu nestačí předhánět v tom, aby nám v soláriích udělali co největší pohodlí. Poslední výzkumy však ukázaly, že nadměrné opalování v soláriích nemusí být úplně zdravé. Navštívit byste ho měli tak maximálně 10x ročně. Opálení ze solárií je většinou rovnoměrné a rychlé, ale nevydrží tak dlouho, jako přirozené opalování na sluníčku. Problém pro světle typy lidi to však neřeší – pro ně máme tipy dále v textu.

 

Samoopalovací krémy – Rychlý a poměrně levný způsob opálení představují samoopalovací krémy. U těchto výrobku si dejte pozor na dvě věci: špinění a fleky. Krémy často mohou barvit oblečení a tak z bílé na vašich šatech může být rázem žluto-hnědá. Druhým problémem jsou fleky, které krémy na pokožce zanechávají. Jejích rozetření vyžaduje dobrý cvik, ale i tak se často někde namažete více a někde vůbec. Častá jsou flekatá místa na rukou a mezi prsty. Nepřirozené barvy se již bát nemusíte, tento problém zde byl kdysi, ale dnes jsou barvy krémů velmi přirozené. Tento způsob ale ke svatebnímu opálení nedoporučuji.

 

Nástřiky – Nejnovějším trendem je opalovací nástřik, který má vydržet asi 5 dní. Tato technika není levná, ale je efektivní a velmi rychlá. Domů už odcházíte jako opálená a to rovnoměrně, protože se o vše stará vyškolený personál či přístroj. Tento způsob opalování je vhodný pro všechny ženy, které na sluníčko z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí. Po pěti dnech začne barva pomalu odcházet a mohou se tvořit mírně fleky, což se ale po svatbě dá zcela jistě přežít :)

 

Můj tip: Mým osobním tipem pro vás je svatební dovolená před svatbou. Je sice zvykem na dovolenou jezdit až po sezdání, ale když si porovnáte veškeré výhody, které tím získáte, určitě pochopíte…. Nejen, že si na dovolené krásně odpočinete, nachytáte bronz, ale také na chvíli vypnete od všech těch starostí s přípravou svatby a hostiny. Na svatbě často nevěsty vypadají unavené a utahané a taková dovolená vás nabije a dodá energii na další svatební přípravy. Krásné opálení bude jen třešinkou na dortu vaší předsvatební dovolené :)

 

Závěrem bych jen ráda dodala, že méně je někdy více. Nesnažte se proto vypadat příliš snědě, nebo to s opalováním přehánět. Nejnovější módní trendy sázejí na přirozenost a té s ogrilovanou pokožkou nedocílíte :)

 

 

Vyšlo na www.svatebnisluzby.eu


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 31.3.2017
Dnes má svátek Kvído
původ jména je staroněmecký a znamená: živost
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist