Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Hodnocení restaurací > Hodnocení restaurací: Restaurace V Korunní, Praha

Hodnocení restaurací: Restaurace V Korunní, Praha

11.10.2009 | Karel Kilián

Název podniku: Restaurace V Korunní
Adresa podniku: Korunní 39, 120 00 Praha 2
www podniku: http://restaurace.mraveniste.cz/vkorunni

Obsluha: Obsluha je vzhledem k úrovni podniku víceméně odpovídající. Nečekejte tedy nějaký enormní zájem a ochotu ze strany personálu, na druhou stranu žízní či hlady tady neumřete.

Mám s Korunní jeden nepříjemný zážitek: před několika lety jsme v nekuřáckém salonku pořádali srazy Metrowebu. Scházelo se každý měsíc kolem desítky lidí, hlavní náplní bylo povídání, ale také prohlížení fotek ze zákulisí pražské podzemky. Při jednom takovém srazu došlo k incidentu s panem vrchním, kterému se nelíbilo, že si jeden z účastníků připojil notebook do zásuvky, což bylo komentováno slovy: "To je jako bych přišel k vám domů a začal se tam holit." Vzhledem k počtu účastníků a množství zkonzumovaného pití i jídla jsem tuto poznámku považoval za silně nepatřičnou - i kdyby milý notebook odčerpal energii za 10 Kč, tak výše útraty se pohybovala mezi 2000-3000 Kč a na spropitném se také nešetřilo. V té době jsme navíc byli pravidelnými hosty. Reagovali jsme na to celkem pochopitelně změnou lokálu.

Právě postava pana vrchního je jakousi ikonou tohoto podniku. Dle mého mínění je poměrně náladový, takže jeden večer ho potkáte ve skoro až rozverné náladě, jindy je nabručený, jako právě probuzený medvěd. Nevím, zda to souvisí, ale ostatní personál se zde mění velice často.

Čistota a prostředí: Mám-li hodnotit čistotu, začnu u záchodů. Ty spadají spíše do průměru - tedy není to taková tragédie, jako Hotel ve Studénce, ale ani nic, co by si zasloužilo zvláštní pochvalu. Každopádně minimálně jednou denně WC asi někdo vezme hadrem.

Prostředí odpovídá socialistické hospodě 3,5-té kategorie. Proti minulým návštěvám přibyly zástěny oddělující vždy dva stoly, díky čemuž vznikla o kousek komornější atmosféra. Na své si přijdou milovníci historických cedulí, jimiž jsou vyšperkované všechny zdi. Posezení není špatné - židle jsou "tak akorát" a ani po hodinách sezení na nich nebudete trpět.

Součástí podniku je i nekuřácký salonek. Venkovní zahrádka se skládá ze tří stolů s dlouhými lavicemi, což je v této lokalitě poměrně luxus. Bohužel stojí blízko zastávky MHD, takže budete muset každých pět minut přerušovat hovor přehlušený rozjíždějící se tramvají.

Kvalita a chuť jídla: Těšit se můžete na klasickou českou kuchyni. Kuchař je poměrně šikovný - strava sice vysloveně nenadchne, ale ani nezklame. Pokud máte hlad, najíte se zde za velice slušné peníze - cenová hladina patří k těm nejnižším v Praze.

Celková atmosféra: Atmosféra odpovídá, jak již bylo řečeno, klasické předrevoluční hospodě. Podnik působí dojmem, jako by se zde zastavil čas a za bezmála deset let, co sem chodívám, se prakticky nezměnil. Jedinou zásadnější novinkou jsou zástěny mezi stoly a dvě televize s plochou obrazovkou, na kterých běží sportovní přenosy. V době fotbalových či hokejových klání bych sem tedy raději nechodil. Navíc si myslím, že podobná produkce patří spíše do sportbaru, než do hospody tohoto typu.

Pokud zde neběží televizní produkce, jedná se o hospůdku, kde můžete posedět, popít i se dobře najíst.

Parkování: ne, ani v okolních ulicích není příliš velká šance najít místo.

Celkové hodnocení:

Komentář Visnery: Obsluha se mi za celou dobu existence podniku nelíbala snad ani jednou. Servírky vypadaly vždy tak, jako by už něco měly odslouženo na E55 :) Sice byly čisté, upravené, milé, ale jejich výzor se nedá snad ani popsat :)

Prostředí odpovídá třetí cenové. Je zde sice čisto, pořádek, i výzdoba se dá pochopit a nazvat uměním, ale je to taková ta klasická hospoda, kam se jdete najíst :) Záchody hodnotím negativně a to jak vzhledem, tak velikostí. Jinak je všude čisto.

Hlavním lákadlem této restaurace je jídlo. Vaří se zde dlouho, levně a především chutně. Všechny jídla jsou klasická a domácká, opravdu chutnají dobře a ne jako z pytlíku. Porce jsou poměrně velké a jejich cena je velmi příjemná, zvláště pak na Prahu. Lze zde natrefit i na ptáčka se zelím, svíčkovou a další skvosty české kuchyně. A opravdu všechno chutná!

Atmosféra je taková laciná a to možná díky štamgastům, kteří vysedávají u baru, nebo se zde chodí najíst. Lepší společnost zde asi nečekejte. Ale pokud vidíte normální lidi, vždy si něco dávají k jídlu, protože to je zde opravdu velmi chutné. Pokud hledáte místo, kde se dobře a rychle a levně najíte, toto je ideální. Nečekejte zde ale žádnou noblesu či stříbrné vidličky.

Komentář Karel K.: Jedná se o podnik, který se nesnaží zapůsobit svým prostředím a patrně ani nenadchne servisem, nicméně budeme-li se na Korunní dívat jako na "obyčejnou hospodu," pak ve své kategorii obstojí. Určitě to není místo, kde bych si domluvil obchodní schůzku, ani kam bych pozval zahraniční přátele - ani v jednom případě bych patrně nezanechal dobrý dojem. Pokud se ale chcete sejít, popovídat, dát si pivo a najíst se, je Korunní dobrou volbou i díky své dobré dostupnosti (jedna stanice tramvají od linky A, dvě od linky C, navíc zde ještě jezdí autobus na Florenc).

Zajímavé je, že v pátek večer, kdy jsem zde byl, nebyla hospoda zcela naplněná, což bývalo dříve zvykem. Že by se pověst náladového pana vrchního roznesla, nebo je to jeden z projevů krize?


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.7.2019
Dnes má svátek Čeněk
původ jména je latinský a znamená: vítězný
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist