Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Hodnocení restaurací > Hodnocení restaurací: Korejská restaurace Kimchi

Hodnocení restaurací: Korejská restaurace Kimchi

4.10.2009 | Visnery

Název podniku: Korejská restaurace Kimchi
Adresa podniku: Nové dvory 1940 (můžete též zkusit hledat jako Na výsluní 1940), 73801 Frýdek-Místek
www podniku: www.kimchi.cz

Obsluha: Obsluhovala nás milá mladá servírka, která zodpověděla každý náš dotaz. Takže obsluhu chválím. Neříkám, že veděla všechno, ale snažila se :) Takže v tomto ohledu spokojenost.

Čistota a prostředí: Restaurace se nachází v místě, kde ji normální smrtelník (a ani navigace:) nemůže najít. Takže zde budete mít soukromí. Trošku atmosféru narušuje fakt, že venku je vedle restaurace nějaké podivné stavení a tam pobíhá spoustu individuí se psy. Samotná restaurace je pak velmi krásná, stylová a čistá

Kvalita a chuť jídla: Jídelní lístek nemá mnoho jídel, spíše poskromnu, ale zato opravdu originálních a všechny jsou korejské. Ceny jsou docela vysoké, ale pokud člověk chce jednou v životě ochutnat korejskoukuchyni, tak to lze přežít. Velký zážitek je prý z typického grilování přímo na stole. To jsme neochutnali, tak nevíme, ale mnoho lidí na Internetu to chválí. My jsme byli s chutí jídla velmi spokojeni. Měli jsme čtyři různé druhy jídel a všechny byly opravdu výtečné. Taktéž polévka i občerstvení, které k tomu patřilo. Jako mínus udávám malý až tragický výběr čajů. Pokud neumíte jíst hůlkami, dostanete i příbor, takže buďte bez obav :)

Celková  atmosféra: Atmosféra je velmi příjemná, je zde klid, ticho, hraje typická hudba. Někde od vedle určitě uslyšíte korejštinu, protože se tam schází vyšší vrstva z automobilky Hyundai. Je zde i venkovní posezení, což v létě jistě mnoho lidi uvítá. Pořádají se zde večery karaoke, ochutnávky jídel za snížené ceny nebo různé akce. Mělo by zde být i wi-fi, catering, rozvoz jídel atd. Takže služeb požehnaně, jen je vyzkoušet :)

Parkování: ano

Celkové hodnocení:

Komentář Vísnery: Spokojenost. O korejské kuchyni jsem příliš neveděla, takže mě ochutnávkové večery mile překvapily. Dostali jsme na ochutnání čtyři druhy jídla, salát, polévku a různé typické korejské pochutiny (salát, kimchi, bobule atd.). Vše chutnalo dobře, ne výborně. Restaurace je příjemná, ale jídlo je poměrně drahé.

Komentář Karel.K: 

Podnik patří rodilým Korejcům, což je významné plus. Díky tomu přijdete do stylového prostředí a ochutnáte jídla připravovaná korejským kuchařem, nikoli české variace a pokusy na téma "Čína." Taktéž mezi hosty převládají právě obyvatelé Koreje, což je alespoň pro mne jakýmsi důkazem, že jídlo odpovídá tamním chutím.

Kladné hodnocení dávám slečně, která se o nás starala - byla milá, vstřícná, komunikativní a příjemná. Ač se nejednalo o Korejku, bylo evidentní, že se snažila o asijsky úslužný přístup. Příjemné také bylo, že se nás, když jsme odcházeli, přišla zeptat osobně paní majitelka, jak jsme byli spokojeni.

Jídla byla chutná, pro našince možná poněkud nezvyklá. Z koření dominovalo chili a ještě jedno, které jsem nebyl schopen specifikovat. Na ochutnávce korejského jídla, kvůli které jsme do tohoto podniku šli, jsme nejprve dostali šest mističek s různými pochutinami a poté každému přinesli tác se čtyřmi druhy jídla, omáčkou a rýží. Vše se uzavírá polévkou - pokud chcete oslnit znalostmi, pak vězte, že polévka se jí až nakonec. Jíst byste měli hůlkami, což jsem zkoušel poprvé v životě, nebo můžete využít lžíce a vidličky z klasického evropského příboru.

Kromě toho, že mi opravdu chutnalo, jsem si nemohl nevšimnout čistotnosti, kdy obsluha umývala stoly, od nichž odešli hosté, mycím prostředkem. I náš stůl byl připraven přímo příkladně.

Negativa bych našel jen dvě: prvním je dostupnost podniku. I když jsme jeli podle navigace Garmin s nejnovějšími mapami ČR, kýženou adresu jsme v ní nenalezli. I s klasickou mapou si užijete celkem slušnou orientační rallye. Druhou věcí je prostředí kolem podniku. Dojeli jsme za tmy, takže nedokáži specifikovat, zda rozvaliny před parkovacími místy byly skládkou, stavbou, nebo něčím jiným. Každopádně výhled ze zahrádky určitě není to, čím Kimchi zaujme.

Celkově vzato jde o slušný podnik vyšší střední třídy, což se ale projeví i na cenách. Není problém zde za tři lidi nechat třebas i více než 1000 Kč. Zajímavou možností, jak ušetřit, mohou být grily s neomezenou konzumací za 300 Kč za osobu. Každopádně platíte za exotiku, dobré prostředí a kvalitní servis. Není to podnik, kam půjdete posedět u piva, využití vidím spíše pro obchodní schůzky nebo zpestření jídelníčku.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Visnery Honza
Honza změny v restauraci
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 26.3.2017
Dnes má svátek Emanuel
původ jména je hebrejský a znamená: Bůh s námi.
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist