Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Svatba > Loučení se svobodou? Pohled žen a pohled mužů :)

Loučení se svobodou? Pohled žen a pohled mužů :)

17.9.2009 | Visnery

Loučení se svobodou je krásný zvyk, který sahá hluboko do svatební historie. Jde o rituál, kdy se ženich a nevěsta loučí se svým svobodným životem a připravují se na vstup do manželství…Tradičně by rozlučka se svobodou měla proběhnout v den (respektive většinou noc) před svatbou či samotným obřadem. V praxi tomu však takto obvykle nebývá, protože málokterá nevěsta chce na svatbě (ve svůj osudový a důležitý den) mít kruhy pod očima, kocovinu, případně další nepříjemné vady na kráse :)


Loučení se svobodou dnes probíhá prakticky ve všech zemích na světě. Žádná jiná tradice není tak známá a tak dodržovaná, jako je právě rozlučka se svobodou. Pro rozlučku však existuje milion a jedno pravidlo, ale v podstatě jde pořád o totéž. Skvěle se bavit a vyřešit, kdo to zaplatí :)

 

Liší se pánská a dámská rozlučka, nebo jsou stejné a ženy i muži se baví naprosto stejně? Je striptérka výhradně zábava pro pány a dětské oblečky pro dámy? Nebo je tomu dnes jinak? Pojďme si rozebrat, jak to dnes chodí a jaké jsou trendy v této oblasti…

 

Jak se dívky loučí se svobodou?

Ženy, stejně jako muži, rozlučku se svobodou berou jako možnost se odvázat a způsobů, jak to zrealizovat, umí vymyslet opravdu mnoho…

 

Dříve ženy pořádaly pyžamové párty, nebo se rozplývaly nad oblečky malých miminek. Dnes je tato zábava pasé, i když se také samozřejmě často na rozlučkách objevuje. Vždy záleží na konkrétní nevěstě a na tom, co si na svoji rozlučce přeje.

 

Co konkrétně tedy podniknout? Oblíbenou zábavou je v poslední době pánský striptýz. Ten může buď přijet k vám, nebo můžete dojet vy za ním.

 

Klasickým způsobem rozlučky je oslava někde v restauraci či baru, kde alkohol a především šampaňské teče proudem.

 

Placení je otázkou, kterou řeší snad všichni…Má platit nevěsta, nebo kamarádky? Vše záleží na zvyklostech a jak to nevěsta podá. Většinou platí však to, že nevěsta platí prvního panáka a zbytek piji kamarádky za své peníze. Leckdy však platí celou útratu nevěsta a mnohdy se setkáme i s tím, že kamarádky zaplatí celý proflámovaný večer za ní.

 

Co by se však nemělo opomenout, je malý dáreček pro nevěstu. Ať už jsou to zmiňované oblečky pro dítě (pokud však nevěsta není těhotná, tento dárek bych z mnoha důvodu nedoporučovala), různé žertovné dárečky nebo něco osobního, co vystihuje nevěstu nebo její povahu.

 

Krásným dárkem pro nevěstu může být nějaký relaxační pobyt, který nevěstě dopřeje v časech stresu před svatbou chvilku pro ni samotnou. Poukaz na masáž, vířivou vanu či další wellnes aktivity zcela jistě veeeelmi ocení.

 

 

 

 

Jak se mladíci loučí se svobodou?

 

U mužů platí pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Muži si nedávají dárky, netouží po různých hyper super atrakcích, ale většinou chtějí jen „prostě vypnout“. Samozřejmě výjimky potvrzují pravidlo…

 

Taková rozlučka, kde budoucímu ženáčovi všichni jeho kamarádi vyprávějí o nevýhodách manželství, není to pravé ořechové. Ani demonstrace toho, jak je svoboda skvělá, není v takový okamžik vhodná. Muži mnohdy svatbu berou citlivě a ne vždy jsou o ní přesvědčeni a proto nabourávání jejich přesvědčení nemusí dopadnout dobře.

 

Klasická situace? Bar, striptérka a alkohol, který teče proudem. Takhle většinou vypadá pánská rozlučka se svobodou.

 

V mnohých zemích je zvykem, že krom striptérky má budoucí ženich povolený také poslední sex s jinou ženou než s nastávající manželkou. Taková benevolence však nepanuje všude, díkybohu :) Časté je také loučení se svobodou v zahraničí. Ženich s kamarády jede na dovolenou, například do Thajska a tam se dosyta vyřádí. Taková návštěva nemusí být spojována pochopitelně s nezávazným sexem, ale pouhým odpočinkem.

 

Krásná rozlučka může taky být na bowlingu, pronajaté jachtě, při rybaření a tak dále. Je fajn respektovat záliby a koníčky ženicha.

 

Rozlučky, hlavně pokud mají snoubenci společné přátele, pořádají novomanželé často společně. Je to velmi oblíbená možnost trávení času. Vše se sfoukne jednou ranou a nikdo nedělí na muže a ženy, kde jedni nebo druzi mají vstup zakázaný.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 25.3.2017
Dnes má svátek Marián
původ jména je latinský a znamená: muž
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist