Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Hodnocení restaurací > Hodnocení restaurací: Hotel Vagónka, Studénka

Hodnocení restaurací: Hotel Vagónka, Studénka

1.9.2009 | Visnery
Název podniku: Hotel Vagónka
Adresa podniku: Malá Strana 333, 74213 Studénka
www podniku: http://www.mesto-studenka.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=893:hotel-vagonka&catid=304:ubytovani&Itemid=721 

Obsluha: Velkou roli v tomto případě hraje, kdo vás bude obsluhovat. Jedna dívčina je extrémně pomalá a nahlouplá a nemá smysl se vůbec rozčilovat. Zbytek obsluhy je velmi příjemný a v pohodě. 

Čistota a prostředí: Prostředí je příjemné, klidné a s vlastním parkováním v malém městečku. Hotel je zrekonstruovaný. Má část pro kuřáky i nekuřáky, oddělené chodbou. Nevím však proč, ale v téhle restauraci načichnu vždy extrémně, i když se pohybuji pouze v nekuřácké části hospody. Vždy čisto, pořádek, hodnotím kladně. 

Kvalita a chuť jídla: Jídlo je opravdu dobré. Velkou výhodu vidím v tom, že si můžete kuchaři říct i o jídlo, které není v jídelním lístku a on vám ho opravdu ochotně připraví. Ceny jsou zde skvělé a velmi příznivé. Jednou jsem pozdě večer viděli do kuchyně, jak kuchař připravuje domácí knedlíky na další den na odpoledne. To nás velmi kladně zarazilo – není to dnes zvykem. Kuchyň je opravdu domácí a velmi chutná. 

Celková atmosféra: Atmosféra je příjemná a nikdy není podnik narvaný k prasknutí, takže je tam i celkem klid. Občas se tam pořádají oslavy a svatby, takže se stane, že se na vás nedostane:) Podnik má i zahrádku venku s boudou pro psy :) Takže v létě ideální. Vzadu vlevo vždy najdete místního štamgasta, který tam prostě pokaždé sedí a ještě nikdy nechyběl – patří už ke koloritu této restaurace :) 

Parkování: ano 

Celkové hodnocení:

Komentář Vísnery: S tímto podnikem jsem velmi spokojená. Zaručuje dobré jídlo, velké porce, levno a klid. Ideální pro oslavy, ideální na pokec s přáteli. Výzdoba a záchody by mohly být lepší. Zvláště pak k těm záchodům mám jistě výhrady – za prvé je tam jen jeden a za druhé ta úroveň moc neodpovídá zbytku restaurace. Jinak ale doporučuji!  

Komentář Karel.K:Restauraci hodnotím jako podnik 3,5-té kategorie. Není to tedy vysloveně "pajzl," ale ani nic extra luxusního. Prostě klasická vesnická hospůdka. Stěžoval bych si patrně jen na to, co už Visnery zmínila: i když půjdete do nekuřácké části, zcela jistě během pár minut načichnete. Nechcete-li druhý den obtěžovat kolegy v práci, jako můj spolusedící, pak vaše prádlo určitě poletí ještě ten večer do pračky. Druhým negativem jsou záchody u kterých prostě nechápu, jak mohou splňovat byť jen základní hygienické normy. Nebyl jsem na dámách, ale na pánech najdete tři pisoáry s vyústěním do žlábku a slovy jedno klasické WC, jež bývá notně zaneřáděno (čisté jsem ho ještě neviděl). Chápu, že obsluha nemá čas chodit sem uklízet co hodinu, jako v McDonalds, ale dovolím si s úspěchem pochybovat o tom, že sem zajde alespoň jednou denně. Pokud se tedy jdete jen najíst, pak doporučuji se toaletám z dálky vyhnout.

Výrazným kladem je domácí kuchyně, jaká je dnes už spíše výjimkou. Zdeněk Pohlreich by patrně nepochválil obsluhu za to, že se neptá, zda si zákazník přeje či nepřeje zeleninovou oblohu, mně ale toto nevadí. Porce jsou slušné a zpravidla i velmi chutné. Ceny jsou přitom lidové, navíc v době oběda jsou nabízena i výhodnější menu, takže se dá najíst poctivě a přitom "za lidovku." Nemýlím-li se, vaří se až do devíti večer, což je při posezení u pivka ideální. Rychlost obsluhy je kolísavá - zpravidla je přiměřená, ale byli jsme i svědky momentu, kdy zákazníci, kteří si chtěli objednat, na sebe museli upozorňovat blikáním lampičky u stolu.

Škoda také je, že venkovní zahrádka se skládá pouze ze tří stolů (u každého jsou dvě lavice, každá s kapacitou cca. 4 lidi) a pokud tyto stoly zaberou místní, budete mít smůlu. Obsluha na zahrádce spíše vázne - opět záleží na tom, kdo je za barem. Někdy si musíte jídlo a pití nosit sami, jindy je servis vstřícnější a občas zajde i ven.

Celkově vzato se jedná o hospůdku, která je naprosto ideální pro takové to "normální" posezeníčko s přáteli u pivka. Neumím si ale představit, že bych sem vzal někoho na obchodní schůzku. Naopak pro zahraniční návštěvy to může být pěkná ukázka "echt-českého podniku."


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Visnery - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Hanc Vagonka-gastro peklo
Visnery oba
Karel K. To: Al Capone
Al Capone Dodatek
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Zumba.ZaRohem.cz
Lafiho výlevník
Elektronické cigarety
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 25.3.2017
Dnes má svátek Marián
původ jména je latinský a znamená: muž
Nové komantáře
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
Martin 24.3.2017 17:19
V souvislosti s kauzou v USA, kde stahují z prodej...
Užitečné příslušenství k elektronickým cigaretám
Petra 18.3.2017 15:11
No abych pravdu řekla o Vánocích jsem dostala jako...
Android tipy: Co dělat, když GPS není schopna nají
Mates 3.3.2017 18:00
Po aktualizaci z android 6 na android 7 mě přestal...
Češi musí mít vízum na Ukrajinu a k tomu ještě růz
Auriel 26.2.2017 23:24
Potvrzení, že nemají AIDS? A co ti, kteří to AIDS ...
Sodastream - zkušenosti, postřehy. Koupit či nekou
janek 22.2.2017 12:55
Jak můžete zveřejnit takovýto článek, když zjevně ...
TOPlist