Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Praha: Město plné psychopatů?

Praha: Město plné psychopatů?

24.8.2005 | Karel Kilián
Tak mám čím dál tím více dojem, že žiji v nějakém divném městě. Přesněji řečeno - žiji ve městě s nadprůměrnou koncentrací psychopatů.

Například od 15. do 18.8. přelezli zábradlí Nuselského mostu hned tři sebevrazi: nejprve nějaký psychicky narušený muž, pak další, který tam leze pořád, když se napije a pak čeká, až přijedou hasiči, se kterými pokecá a následně sleze a nakonec 18-letá holka. Nic proti sebevrahům - pokud svými činy neobtěžují okolí (například tolik oblíbeným skokem pod metro). Chápu, že člověk v subjektivně těžké životní není schopen uvažovat příliš racionálně, ale coby obyvatel našeho hlavního města nemám zrovna chuť sledovat vlak metra, krájející někomu hlavu, nebo se v Nuslích rozhlížet vlevo, vpravo a nahoru na most.

S další ukázkou psychopatického chování některých lidí jsem se shodou náhod setkal tuto neděli. Procházeli jsme s Drahou polovičkou kolem herny/baru v Arkalycké ulici poblíž multikina Galaxie, kam jsme si občas chodili zahrát kulečník. Byla zde vymlácená okna a vnitřek byl poškozený ohněm. Na místě byla policie, předtím i hasiči a záchranka. Co se stalo? Barmanovi zmíněného podniku ruplo v kouli, vyhnal lidi, baseballkou rozmlátil a následně zapálil vybavení podniku a poté si podřezal žíly. To vše za bílého dne, kdy kolem chodí stovky lidí. Teď abych se v hospodě bál, kdy přijde vrchní se smyčkou na krku a bude ji chtít utáhnout :-/.
Viz Bleskově a Večerka

Když psychopat dělá barmana, je to relativně málo společensky nebezpečné, ale může psychicky narušený člověk řídit autobus? Světe div se - může! Zatím posledním zážitkem je totiž včerejší cesta autobusem MHD.

Jak to tedy bylo: nastoupili jsme na zastávce Spořilov ve 20:43 do autobusu linky 170 (evidenční číslo 3355, garáž Vršovice). Jeli jsme na zastávku Modrá škola. To, že řidič jel agresivnějším stylem, by mi nevadilo - přeci jen hodnocení agresivity je věc subjektivní. Nicméně, co mě zaujalo, byla skutečnost, že pan řidič si povídal. Ovšem nikoli s kolegou, známým, skrze vysílačku, nebo mobilní telefon, ale sám se sebou.

Předpokládám, že řidiči DP Praha procházejí nějakými psychologickými testy, když mají zodpovědnost za desítky lidí za sebou. Je-li můj předpoklad správný, pak nedokáži pochopit, jak je možné, že coby cestující potkám za volantem někoho, kdo mluví sám se sebou.

Abych byl konkrétní: mezi zastávkami Chodovská tvrz a Mokrá pan řidič spílal jinému řidiči, který dle jeho mínění špatně zaparkoval své vozidlo. Problém vidím v tom, že řidič, na něhož byl komentář o nemehlech směřován, vůbec ve zmíněném voze, ani nikde poblíž nebyl. Široko daleko nebylo živáčka....

Mezi zastávkami Šperlova a Brechtova jsme si pak mohli vyposlechnout další povídání a hlášky, kterým ale z větší části nebylo rozumět. Bohužel nechyběly ani vulgarismy (těm rozumět bylo) - například "zkurvený autobusák" a další.

Když jsem si za zastávkou Prašná vytáhnul mobil, abych si poznamenal údaje týkající se této události, okomentoval to řidič slovy "No, jen se podívej! Abych náhodou nejel o vteřinu později."

Chápu, že je práce řidiče prostředku MHD po mnoha stránkách náročná. Myslím si ale, že v zájmu zdraví a bezpečnosti cestujících by bylo vhodné, aby řidiči odpovídali alespoň základním kritériím zdravého člověka. Řidič trpící potřebou mluvit sám se sebou mi, bohužel, jako zdravý nepřipadá. Pokud je ještě k tomu vulgární, dělá ostudu nejen sám sobě, ale i DP Praha.

Proto jsem hned večer sepsal stížnost na chování pana řidiče a odeslal ji na Oddělení stížností DP Praha (pro případné zájemce: e-maily můžete posílat na Stiznosti.podnety@r.dpp.cz). Nepatřím mezi lidi, kteří by s chutí dělali někomu problémy - toleruji řidičům MHD mnohé, včetně hlasitě puštěné muziky, úmyslného neotevírání předních dveří a dokonce zkousnu, když si šofér za jízdy zapálí (ačkoli nic ze zmíněného nesmí) - nikdy jsem si nestěžoval. Ale v tomto případě mám vážné obavy o potenciální cestující. Kdo ví, co by se mohlo stát, až panu řidiči opravdu rupne v bedně. Ostatně že nejsem jediný, kdo se setkal s podobným chováním řidiče MHD, dokazuje například článek na Žena-In Cesta s cholerikem.

Čekal jsem, jak náš Dopravní podnik na stížnost podanou elektronickou poštou zareaguje. Zatím jsem mile překvapen: hned ráno v 7:50 mi přišel e-mail s tím, že stížnost byla postoupena, dostala jednací číslo 1287 a má být vyřízena do 23. září. O tom, jak to bude postupovat dál, vás samozřejmě budu informovat.

Jak tato "kauza" dopadla? Řidič skončí u podnikového psychologa. Odpověď DP Praha a další komentář najdete ve článku Stížnost na řidiče autobusu MHD: Řidič skončí u psychologa!


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 18.6.2019
Dnes má svátek Milan
původ jména je slovanský a znamená: milost, přívětivost
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist