Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Na čem právě dělám > Rekord, statistiky a novinky na blogu

Rekord, statistiky a novinky na blogu

20.5.2009 | Karel Kilián

Minulý týden jsme zaznamenali absolutní rekord v návštěvnosti těchto stránek. Podívejme se společně, jak se daří tomuto webu.

Rekord

Minulý týden jsme zaznamenali absolutní rekord v návštěvnosti těchto stránek. Nejprve v úterý 12.5. nám Toplist naměřil 1653 návštěv (podle Google Analytics 1566), hned následující den bylo toto číslo překonáno hodnotou 1730 návštěv (Google tvrdí 1636). Pro zajímavost rekord z roku 2008 je 1588 návštěv a dosáhli jsme ho 26. listopadu. V roce 2007 měl rekordní den 1102 návštěv a o rok dříve 895 návštěv. Celkově se dá říci, že vzrostly nejen špičky, ale i průměrná denní návštěvnost, která stoupla proti loňskému roku o 110% (počet návštěv podle Google Analytics), což lze považovat za nadmíru dynamický vývoj. V průměru denně odbavíme 1929 stránek, tedy každých 48 vteřin jeden požadavek. Zvýšil se také počet vracejících se (tj. "věrných") návštěvníků.

Statistiky

Zajímavý je vývoj na trhu prohlížečů - zatímco před rokem měl Internet Explorer 55,3%, letos drží ve stejném období jen 43,0%. Část podílu očividně ukousl Firefox, který stoupl ze 35,0% na 41,6%, významně si polepšila Opera z 8,4% na 12,1%. V operačních systémech lehce klesly Windows z 98,4% na 97,5%, naopak mírně si polepšil Linux - z 1,1% na 1,7%. Všechny další operační systémy získaly dohromady méně, než 1% trhu.

Příjemným zjištěním je fakt, že stoupl počet "přímých návštěv," kdy se uživatel na stránky dostal buď ze svých "oblíbených položek," nebo přímým zadáním adresy webu. Více čtenářů nám přivedly i odkazující weby, naopak celkem logicky poklesl počet těch, jež přišli z vyhledávače. To dokazuje výše uvedené tvrzení - totiž pokud přijde někdo z vyhledávače, zpravidla hledá nějakou konkrétní informaci. Když ji u nás najde, přečte si ji a většinou se již nevrací. Naopak "přímé vstupy" znamenají, že jde o uživatele, který náš blog zná a chce se podívat, co je na něm nového. Zatímco v roce 2008 takto na naše stránky chodilo jen 7,2% návštěvníků, letos je to již 11,5%.

Děkujeme tedy za přízeň především těm věrným, vracejícím se a doufáme, že se i díky nim brzy dočkáme dalších rekordů :).

Novinky

V uplynulých dnech jsem také udělal několik dalších vylepšení redakčního systému.

  • Opraveno RSS diskuzí - nyní již náš kanál s diskuzemi pod články korektně zpracují prakticky všechny RSS čtečky (je totiž W3C validní), včetně Google Readeru. Nebude tak docházet k opakovanému zobrazování již jednou publikovaných příspěvků.
  • Detekce problému při práci s databází - v případě, že dojde k problému s databází, nezobrazí se nicneříkající chybová hláška, ale uživatel bude "odkloněn" na stránku se srozumitelným hlášením, odkud bude přesměrován hned poté, co bude chyba odstraněna a databáze začne fungovat.
  • Vyladění kódu - provedl jsem mírnou optimalizaci kódu, která by měla přispět k rychlejšímu běhu stránek a menší zátěži serveru.

Samozřejmě s novinkami není konec - na dalších se nadále pracuje :).


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 26.3.2019
Dnes má svátek Emanuel
původ jména je hebrejský a znamená: Bůh s námi.
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist