Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Už nemám šest bodů!

Už nemám šest bodů!

7.5.2009 | Karel Kilián

26. dubna byl pro mne důležitý den. Kromě toho, že je to výročí 23 let o výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu a také dva roky a osm měsíců od naší svatby, jsem přesně před rokem přišel na železničním přejezdu ve Studénce o šest řidičských bodů. Šest bodů, to jest polovina cesty k zabavení řidičáku. Pro člověka, který miluje řízení auta nade vše, by přijít o papíry znamenalo, krom snížení komfortu, především přijít o zábavu. Pokud jsem nechtěl přesednout do prostředků MHD a do vlaků, musel jsem změnit své chování za volantem. Pravda, již předtím jsem jezdil slušně (tedy rozhodně slušněji, než je na našich silnicích zvykem) a například překročení rychlosti v obci pro mne bylo takřka nemyslitelným přečinem, nicméně sem tam jsem profrčel křižovatku na "krvavě oranžovou," když jsem pustil na dvou přechodech za sebou chodce, třetí jsem obvykle projel a tak podobně :). Poté, co jsem přišel o bodíky, jsem musel začít jezdit naprosto podle předpisů, protože jedině v případě, že mě policajti znovu nechytí při nějakém přestupku, jsem mohl počítat s odečtem. Takže jsem dodržoval rychlost a sledoval, jak mě ostatní předjíždějí, zastavoval chodcům a doufal, že mi nikdo neprojede kufrem, brzdil, když se na semaforu rozsvítila oranžová a modlil se, aby za mnou nejel kamion, chodil na tři, čtyři pivka, abych ráno neměl zbytkáč.

Nadešel den D. 25. dubna jsme ještě byli s příbuznými v ZOO, kde jsem si dal jedno pivko. Sice jsme odjížděli asi dvě hodiny poté, takže jsem váhal, ale nakonec se řízení ujala manželka. Udělali jsme dobře - v Hrabůvce stála policejní hlídka a ze všech aut zastavila právě to naše. Sice šlo o běžnou silniční kontrolu, dýchat nedávali, ale kdybych byl za volantem já, tak při mé smůle....

V pondělí 4.5. jsem se vydal na poštu, abych zkontroloval, jak na tom jsem se svým bodovým kontem. Naštěstí máme "lístečkový systém," takže jsem si na přístroji stiskl tlačítko "Czech Point" a dostal lísteček s číslem 807. Pošta na Dubině si mě získala - proti pražské (tuším to byla pošta č. 145), kde nebyl problém strávil i hodinu ve frontě, jsem tady nečekal déle, než tři minuty. U okýnka jsem předložil občanku a zaplatil poplatek 69 Kč. "To je docela dobrý byznys," říkal jsem si, "stát vymyslí systém postihování přestupků a občan musí zaplatit, když chce zjistit, zda se něčeho dopustil." Úřednice nejprve něco udělala myší, pak čekala, poté opsala nějaký údaj z občanky a následně opět čekala. Odhaduji, že systém, v němž se body evidují, má docela velké prodlevy. Hned se mi, jako správnému ajťákovi, vybavil článek o nevhodnosti použití operátoru LIKE v SQL dotazech a říkal jsem si, že by to mohla být jedna z možných příčin dlouhých čekacích dob mezi jednotlivými úkony. Po cca. pěti minutách postávání u okénka, během kterých úřednice tu pohnula myší, onde zase stiskla nějakou klávesu, se konečně dostavil výsledek. Úřednice skoro až obřadně vytáhla z tiskárny dva papíry, sešila je k sobě, zpečetila razítkem a to celé doplnila potvrzením o zaplacení poplatku. Pozastavil jsem se nad tím, proč má potvrzení formát A5 - to je dost zbytečné plýtvání papírem. Pak jsem si ale vzpomněl na výši poplatku a uvědomil si, že "za ty prachy" mi to mohli vytisknout na ozdobný papír s vodotiskem, jako vysvědčení. Celkovou dobu, strávenou na poště, odhaduji tak na 8-10 minut.

Počítal jsem s tím, že v systému odečtu bodů bude nějaký zádrhel a už jsem si pomalu chystal nějaké pěkné, cholerické vystoupení na dopravním odboru místního úřadu. Zmýlil jsem se - systém očividně funguje a ke 27.4. mi ze šesti bodů byly čtyři odečteny, jak to má být. Takže aktuálně jsem vlastníkem již jen dvou bodíků a když budu ještě rok za vzorňáka a nebudu-li mít smůlu na aktivní policajty, tak se zbavím i těch :)

Výpis z karty řidiče Potvrzení k výpisu  z karty řidiče Potvrzení o zaplacení


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: Sety
Sety Sakra taký trapas :-D
Karel K. To: Sety
S.e.t.y 2.Karel
Karel K. To: Sety
S.e.t.y Ty takový počestný občan,
Karel K. To: js
js Re:
Karel K. To: js
js :-)
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 16.6.2019
Dnes má svátek Zbyněk
původ jména je český a znamená: posilující hněv
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist