Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Z Internetu > Mé zkušenosti s internetovými obchody

Mé zkušenosti s internetovými obchody

18.8.2005 | Karel Kilián
Na Lupě se objevil článek Proč e-shopy podceňují komunikaci se zákazníky?, v němž je rozebírána zkušenost pana Michala Totha s internetovým obchodem Dunaj.sk. Článek je sám o sobě zajímavou zkušeností a jistě není náhodná podobnost se zkušenostmi mnoha českých zákazníků s jistým e-shopem, který se také jmenuje jako řeka a který také patří pod křídla Computer Pressu. Ostatně nejeden zážitek s on-line nakupováním najdete přímo v diskuzi pod zmiňovaným článkem.

Já sám jsem "člověk internetový" a vyhovuje mi, pokud mohu některé záležitosti řešit skrze WWW. Ostatně již jsem zde před časem psal o svých zkušenostech s internetovým bankovnictvím eBanky. Stejně tak, když potřebuji koupit nějaké zboží, nakupuji často (a rád) na Internetu. Pojďte se nyní podívat na to, jaké zkušenosti jsem získal, coby zákazník čtyř velkých e-shopů.

Alzasoft.czAlzasoft.cz

Sháněl jsem tehdy firewire kabel, abych mohl stáhnout videa z dovolené do počítače. Potřeboval jsem ho co nejrychleji a Alzasoft.cz nezklamal. Zvolil jsem platbu předem (což normálně nedělám) a dopravu kurýrem (příplatek jen 100 Kč mi za to, že nemusím trčet na poště, stojí). Uplynuly pouhopouhé tři hodiny od okamžiku, kdy mé penízky odputovaly z účtu a na mobil mi volali z Alzasoftu, že zboží je připraveno a ptali se, kdy a kam ho mají dodat. Protože jsem byl zrovna na cestě, dohodli jsme se na následující den. Kurýra jsem sice musel navigovat po telefonu, ale zboží bylo dodáno v pořádku, přesně podle objednávky. "Alzáčové" mají u mně jedničku podtrženou :).

123mp3.cz123mp3.cz

V tomto e-shopu jsem objednával MP3 přehrávač pro svou Drahou polovičku. Bylo to relativně těsně před Vánocemi a tak jsem, díky zkušenostem z jiných e-obchodů, očekával možné potíže se včasnou dodávkou. 123mp3.cz ale mile překvapili - přehrávač dodali včas a kurýr mi jej přivezl přímo do práce, takže dáreček čekal na rozbalení pod stromečkem a ne až po Novém roce :). Hodnotím také velice pečlivé zabalení - krabička byla obalena a vystlána tak, že by patrně přežila i šlápnutí slona :). Dodání dodávkovou službou stojí stejně, jako přes Českou poštu a při objednávce nad 10 000 Kč je doručení zdarma. Pravda, přehrávač má řádově nižší životnost baterie, než bylo udáno na webu, nicméně to bude spíše problém dodavatele, neb se tento údaj nachází i na jiných e-shopech. Celkově vzato: jsem s nabízenými službami i způsobem dodávky spokojen :)

Eva.czEva.cz

Na Eva.cz jsme objednávali již dvakrát a v obou případech mohu konstatovat maximální spokojenost. Poprvé to byla lednička. Objednali jsme ji v neděli a v úterý v devět ráno již před domem čekala dodávka s objednaným zbožím. Otestovali jsme i zákaznickou linku (je na 800-kovém čísle, tedy zdarma), kde nám bez problémů zodpověděli naše dotazy. Tento víkend jsme v neděli objednali váhu a v úterý večer na nás již čekala na poště. Rychlost výborná, akorát bych uvítal, kdyby bylo možné (třeba za příplatek) dodávat zboží kurýrem, protože naší poštu a její fronty zrovna nemusím. Celkově tedy hodnotím rychlost, naopak malé mínus bych udělil za nemožnost připlatit si za jiné způsoby doručení.

Czech ComputerCzech Computer

U Czech Computer už jsem nakoupil řádově za desetitisíce. Jejich e-shop hodnotím jako velice zdařilý, neboť krom dalších "vychytávek" můžete zjistit skutečně aktuální stav zboží na skladě. Když sháním hardware pro zákazníky a známé, vždy si jako první otevřu právě tento web. Objednávání je snadné, navíc můžete kdykoli objednávku stornovat. Zboží si vyzvedávám osobně (na výběr je ještě zaslání poštou, nebo po Praze dopravní službou), protože mám obchod doslova za rohem :). Právě v pražské pobočce mi nejvíce vadí fronty, v nichž lze strávit i desítky minut - o tom jsem ostatně psal. Drtivá většina zboží byla bez problémů, v jednom případě jsem musel navštívit reklamační oddělení a musím konstatovat, že jsem rozhodně nebyl spokojen. Naopak pozitivní zkušenost mám s jedním z obchodníků, skrze kterého jsem kupoval počítač na splátky. Jeho přístup byl tak příkladný, že jsem na něj psal pochvalu vedení společnosti. Celkově vzato jsem s Czech Computerem spokojený a nebýt těch front, hodnotil bych ho asi jako nejlepší český počítačový obchod. Navíc ceny, za něž CzC prodává, hledají na našem trhu jen těžko nějakou konkurenci.

Související články


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Bloncka94 Příspěvek nebyl schválen, protože se jednalo o kom
petr j. zkušenosti
Karel K. to: J
J FW
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 20.6.2019
Dnes má svátek Květa
původ jména je latinský a znamená: kvetoucí
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist