Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Rok na volné noze
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Komentáře > Topolánek otevíral komunistům cestu k moci

Topolánek otevíral komunistům cestu k moci

30.3.2009 | Luděk Prokop

Komentář Karla K.: Od pana Luďka Prokopa jsme dostali svolení publikovat jeho článek, ve kterém se zabývá politikou a osobností premiéra Mirka Topolánka. Na našem blogu jej zveřejňuji především proto, že dle mého názoru opravdu výstižně a přitom stručně popisuje zásadní rysy a momenty Topolánkova vládnutí.

K pádu Topolánkovy vlády by bylo možné psát a psát, že by to vyšlo na menší román. Když uvedu jen namátkou, co mě zrovna náhodně vytane na mysli, bude to jen zlomek popisu jeho celého, vysloveně trapného působení v roli premiéra. Působení započatého již po volbách, zoufalými pokusy o sestavení vlády, jen aby to nějak prošlo hlasováním. Ministryně kultury, sotva se rozkoukala a zjistila, jaká v téhle Topolánkově sešlosti bije, tak podává demisi.

Ubohosti při "získávání" charakterů typu Melčák a Pohanka, Snítilý a Wolf. Sledování dcery neposlušné poslankyně. Zastrašování. Eskapády místopředsedy vlády Čunka a s tím související, pro právní stát nepřijatelné justiční přehmaty, přesuny a změny. Na odiv stavěné, razantní postoje "charaktera" Bursíka, měnící se s železnou pravidelností v prázdné bubliny.

Totální znehodnocení slova šlechtice vrcholně pokryteckým auditem. Silácké projevy premiéra, přecházející tu a tam k zjevně buranskému chování a jindy až k trapně zbabělým ústupkům a ústupům. Třeba po vítězoslavném nabubřelém návratu z vyjednávání ohledně dodávek plynu, kdy připustil dopsání ukrajinského dodatku a tím i znehodnocení chatrné smlouvy, aby po návratu, v pýchou dmoucím se postoji oznamoval, jak není Mirek Dušín a jak problém "Čunek" je až na sto dvacátém osmém místě, mezi veleproblémy, které musí coby plně fundovaný předseda EU vyřešit.

A tolik s tím pospíchal, že ani Dalík jej nestačil zabrzdit informací, že u KDU-ČSL došlo k tradiční změně stanoviska, tentokrát "ve věci Čunek". Kotrmelce a evidentní, těžká zmatečnost v počínání premiéra a jeho sboru, kdy hovoří o cestě do pekel, aby následně, vzdor existenci záznamu, jeden vládní klaun tvrdil, že žádné slovo jako peklo vysloveno nebylo (lhostejno kolik lidí to slyšelo) a klaunův šéf vysvětloval, že byl špatně pochopen. On přeci nikdy žádné chyby nedělá.

Kotrmelce a evidentní, těžká zmatečnost v počínání premiéra, kdy před "evropským" obecenstvem, svádí pád potácející se vlády výhradně na Paroubka. Kdy v příkrém rozporu s logikou i skutečností, si vycucá z prstu či odkud, že Paroubek vážně ohrozil osud Lisabonské smlouvy. Vzdor faktu, že tohle je hobby především jeho členů a jeho ODS. V tomto punktu ještě i komunistů.

Komunistů, používaných jako zaklínadlo. Komunistů, za kterými tajně kdekdo, včetně ODS, dolézá pro podporu, aby pak na venek strašil jejich vládou, aby řičel, jak jim to či ono klestí cestu k podílu na vládě a na moci. A skutečnost, že komunistům cestu k podílu na vládě klestí především oni - převracením kabátů, porušováním hlásaných záměrů a stanovisek, licoměrností, lhaním a především počtem skandálů všeho druhu, o tom cudně mlčí.

Mlčí, domnívají se ve své bezbřehé tuposti, že primitivní goebbelsovské opakování jedné a téže absurdity, v dané věci strašení komunistickým podílem na moci, jim vystačí navěky.

Kotrmelce a evidentní, těžká zmatečnost v počínání premiéra, kdy Topolánek jeden den z pádu vlády obviní Paroubka a jen a jen Paroubka, aby druhý den totéž sváděl na prezidenta, Béma a Tlustého.

Od samotného počátku a čím dále více je zřejmé, že Topolánek na premiérování nemá ani náhodou. Nebudeme-li brát zřetel na rozumovou dostatečnost pro funkci premiéra, pak jenom jeho křečovité předstírání osobní statečnosti když nic nehrozí, bojácné zastírání problémů namísto jejich řešení, zbabělý úprk od těchto problémů jejich přenesením na jiné (například na justiční orgány), jenom tohle by mělo bohatě postačovat k tomu, aby nikdy na premiérský post nebyl povolán.

Je jenom škoda, že jeho působení ve funkci došlo až takhle daleko, že dík tomuto působení byly napadeny základy demokratických principů, co se důvěryhodnosti týče.

A právě tohle je to, co otevírá komunistům cestu k moci.

Ale jak již jsme si u Topolánka zvykli, když vyjdou najevo snahy jeho Dalíka o cenzuru, okamžitě vyrukuje se zpochybněním volby prezidenta, na jehož zvolení se tak vehementně podílel. A jak jsme si již u Topolánka zvykli, pád jeho vlády, dle jeho slov, otevírá komunistům cestu k podílu na vládnutí. Bez ohledu na fakt, že podíl komunistů byl a je určován počtem jejich voličů a nikoli Topolánkem, překračují ty jeho neuvěřitelné bláboly hranice únosnosti a je nejvyšší čas, aby z funkce odešel, nebo se ještě dočkáme v EU takových ostud, o jakých se nám ani nesnilo.


 
Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Luděk Prokop - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 22.7.2019
Dnes má svátek Magdaléna
původ jména je hebrejský a znamená: věž
Nové komantáře
Locale: Inteligentní automatické profily pro Andro
Sperhak 28.4.2019 22:04
Zdravím,vím 8 let tady nikdo nebyl,ale i tak se zk...
Vzpomínky na devadesátky: Ice MC
Roman 20.4.2019 0:03
Ako sa volala speváčka v klipe think about the way...
Garmin: jak stahovat aktuální mapy legálně a zdarm
Pepa112 1.4.2019 10:01
Nevite nekdo, kdo umite, jak si vyrobit mapy v for...
Android tipy: Jak změnit tapetu na ploše/domovské
Jarmila 14.1.2019 18:18
Dobrý den, mám telefon ZOPO, po celou dobu mám nas...
Android tipy: Jak nastavit vlastní melodii vyzváně
Marta 12.1.2019 2:22
Moc děkuji,udělala jsem to.Nahrála MP3 a vložila d...
TOPlist