Levý horní roh Logo horní pravý roh
Horní levý roh
Reklama
Reklama Vyhledávání
Nejnovější články
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl první obrázek.
Doučování matematiky Hradec Králové
Týdnoviny aneb Stát jako firma fungující z dotací
Rubriky
Aktuálně
Android
Android - tipy a triky
Čína - cestopis
Filmové recenze
Hodnocení restaurací
Komentáře
Maturitní otázky
Na čem právě dělám
Počítače
Recepty
Reklamy
Svatba
Tipy na výlet
Týdnoviny
Ukrajina
Z Internetu
Nové komentáře
Reklama
ZaRohem.cz > Aktuálně > Jak jsme skládali novou postel

Jak jsme skládali novou postel

17.3.2009 | Karel Kilián

Za sedm let, co jsme s manželkou spolu, jsme zničili tři různé postele na třech místech. Po dvou letech manželství tak přišel čas na výměnu postýlky za lepší.

O potřebě nové postele jsme s manželkou začali mluvit poté, co jsme několikrát zkusili spaní na zdravotních matracích. Bolesti zad, způsobené spaním na mnoha lety zkoušené pružinové matraci, mizely takřka jako mávnutím kouzelného proutku hned další, nejpozději pak druhé ráno. Sešel se rok s rokem a blížící se vratka daně slibovala, že si budeme moci dovolit lepší spaní. Vratku daně mi sice naše neskutečně tupá mzdová účetní zdupala, leč postýlku jsme minulý týden přivezli a sestavili.

První mě pobavil návod, který hned v prvním kroku varuje, abyste se do stavby nepouštěli, jste-li naštvaní. Očividně mě autor této malůvky dobře zná :-D. První den po přivezení postele jsem nebyl zrovna pozitivně naložený (no jo, halt náladový chlap :-D), takže jsme se do konstruování pustili až den následující, kdy jsem měl náladu, jako nepřeškrtnutý panáček :).

Skládat jedině s úměvem

Nejprve jsme tedy rozložili a přestěhovali starou postel. Dlouho jsme váhali, co s ní, neboť k popelnicím se podobné věci vyhazovat nesmí (to by nám popeláři asi poděkovali) a kontejner na nadměrný odpad široko daleko nebyl. Nemohli jsme tedy podle, jako když jsme v listopadu měnili skříň, zneužít kontejner, který si přistavila firma na výměnu oken. Nakonec manželku napadlo, že vystaví na Internetu inzerát, kde nabídneme naší starou postel za odvoz. Ozvali se nám hned dva zájemci, přičemž první z nich - odkudsi z Olomoucka - si postel v pátek odpoledne vyzvedli a na vozíku, zapřaženém za Formanem, odvezli. Dokonce nám věnovali i bonboniéru :).

Stará postel v rozloženém stavu

My pokračovali stavbou našeho nového manželského lože. Nejprve jsme vybalili všechny komponenty. Poněkud nás překvapilo, kolik součástek balení obsahuje. Ve srovnání se Studénkou, kde nám postel sestavil chlapík za 15 minut, přičemž nic nešrouboval, jen sesadil čtyři stěny a středovou podporu, bylo jasné, že nás čeká běh na dlouhou trať.

Vybalené jednotlivé díly postele

Sestavení rámu nebylo složité - tyhle věci má IKEA docela promakané, akorát bylo potřeba najít kompromis, jak utáhnout šrouby, aby přitom nepraskla deska, do které byl situován šroub.

A už nám stojí rám

O něco více nás překvapila kovová část konstrukce, kde jsme správně osadili středový nosník, leč absolutně jsme nepochopili význam tenkých hliníkových tyček, jež měly tvořit kosočtverec. Nosnou funkci, soudě dle jejich síly, očividně nemají.

Podivná kovová konstrukce

Velice zábavné pak bylo skládání roštu. Ten jsme dostali rozložený, takže se skládal ze dvou gum a několika prkýnek. Prkýnka byla několikerého typu, přičemž se kombinovala tak, že úplně nahoře byla běžné šířky, v oblasti hlavy a ramen přišlo několik užších, následně zase série normálních a níže se osazovala kombinace dvou, která se k sobě připevňovala umělohmotným profilem. V dolní části pak následovala další série normálních. Povím vám, vyblbli jsme se s tímto patentem docela vydatně!

Už máme rošt!

Zbývala už jen finalizace osazením zdravotní matrace a samozřejmě nezbytným ložním :)

Blížíme se do finále

Postel jsme zatím otestovali jen krátce, protože jsme záhy na to odjeli do Studénky. I z toho krátkého testu mám ale veskrze pozitivní pocity. Na zdravotní posteli, jak už jsem napsal, spíme také zde a musím konstatovat, že i za několik málo dní se bolesti našich zad výrazně zmírnily. Člověk se prostě neprobouzí tak rozlámaný, jako z pružinové matrace. Dokonce i po včerejším "sportovním dni," kdy manželka ráno hrála badminton a společně s přáteli jsme pak večer zašli na bowling, jsme se ráno probudili, jako čerstvě narození. Očividně se investice do zdravého spaní vyplatila!


 
Karel Kilián, autor tohoto článku, volí Svobodné!
Svobodni.cz

Dočetli jste až sem a chcete pokračovat?
Diskuze ke článku Tisk článku 

© Karel Kilián - všechna práva vyhrazena autorovi tohoto článku. Jakékoli další šíření tohoto článku je porušením zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském a právech souvisejících s právem autorským. Bez předchozího písemného souhlasu autora je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce článku či jeho části.

Diskuze ke článku
Karel K. To: Lone Star
Lone Star Universal
Karel K. To: Lone Star
Lone Star 2 Karel a Visnery
Karel K. To: Lone Star a Visnery
Karel K. To: Lone Star
Visnery Lone star
Lone Star IKEA
Karel K. To: RadoNeH
RadoNeH postel
 

Oblíbenci
D-FENS
Arthur Dent
Zrcadlo
Test Osobnosti
Hansuv.net
Restaurace Třebovická role
Vinárna Na roli
ZaRohem.cz
Úvodní stránka
RSS články
RSS diskuze
Redakce
E-mail
Ochrana osobních údajů
Výročí dne
Je 19.3.2019
Dnes má svátek Josef
původ jména je hebrejský a znamená: bůh rozhojní
Nové komantáře
Takto bude vypadat telefon Google Pixel! Unikl prv
Kája 14.11.2018 18:16
Svobodní patří do politiky!...
Jsem INTJ a kdo je víc?!
Klara 24.10.2018 18:28
Existuje nějaká skupina INTJ, kde se mohu seznámit...
Prolomení hesla ve Windows XP, Vista i 7 do pěti m
happy 19.9.2018 9:56
Ahojky, mám otázku - lze v PC s Windows XP zjistit...
Test osobnosti aneb Který typ je nejběžnější a kte
Martin 21.6.2018 11:00
Vzorek lidí, kteří si dělali tento test rozhodně N...
Android tipy: Jak nastavit vlastní vyzvánění konta
Radim 12.1.2018 16:27
Vlastním telefon značky Homtom (http://cintek.cz/v...
TOPlist