Nemíním popisovat nebo rozebírat co se to děje a proč se to děje v institucích řídících tento náš stát. Konec konců, v seriálu „Imperium mafie v Atlantik City“ je to znázorněno velice přesně. Stačí oprostit se od střílení, od četnosti vražd a násilí, vzít v potaz pouze pohnutky a související mravní souvislosti a jsme doma. Respektive v našich čelných politických kruzích. A jsme v obraze o tom co se to děje a proč se to děje.

Oč méně je u nás střílení, vražd a násilí než ve zmíněném seriálu, o to více je zde lhaní. Dlužno dodat krajně hloupého lhaní. Lhaní na úrovni lží žáčků maximálně z páté obecné. K dotvrzení snad stačí pár příkladů z posledního dne.

Z vystoupení Petra Lessyho v ČT většina diváků nebude pamatovat, co přesně bylo řečeno. To je téměř vzápětí přebito reakcí páně Kalouska, jenž se od zahájení kauzy Parkanové opakuje pro naše totální oblbnutí jako kolovrátek. Tu a tam, dle situace připojí nějakou další verzi z jeho rejstříku útočných obhajob. V daném případě Kalousek perlí …“má-li pan policejní prezident jakýkoli důkaz, že jsem ho zastrašoval a následně se omlouval, ať ho předloží. Já podám rezignaci a odejdu z veřejného života,“. „Pokud jej nemá, ať okamžitě odejde on.“

Jedno je jisté, Kalousek na beton ví, že předmětný rozhovor nahrán určitě nebyl a žádný důkaz existovat nemůže. Stejně tak jako věděl, že lze libovolně lhát o tom, jak jej Jiří Mazánek prosil, aby mu on Kalousek zavolal, načež nic jiného než vyhovění oné prosbě neučinil.

Pan premiér záležitost neodbývá. Naopak. Slova policejního prezidenta Petra Lessyho o tom, že jej ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) zastrašoval, označil za velmi závažná. A jak jinak, očekává důkazy vzdor vědomí, že žádné takové důkazy s nejvyšší pravděpodobností neexistují. Přitom lže, jako když tiskne, když tvrdí … „Slova policejního prezidenta jsou velmi závažná. Nepochybuji, že je může dokázat“. Nepochybuje. Tak nevím začal si snad hrát na idiota? Aby to nebylo málo, žádá prostřednictvím sdělovacích prostředků i vysvětlení toho, proč o tom Lessy neinformoval ministra vnitra a jeho. Dobrá žádost pro lepení očí veřejnosti.

Kandidát na prezidenta Přemysl se zase blýskne moudrostí nad jiné. „Ten, kdo nemluví pravdu, by měl odstoupit“. No baže. To by ale byl moudrý prezident, kdyby byl zvolen.

Nicméně konkurence tu bude silná. Kníže se nenechá zahanbit a blýskne se svou uvážlivostí: „Zatím je to tvrzení proti tvrzení. Předložil (Lessy)nějaké důkazy?“ No, audit z vlastní kapsy placený na to určitě potřebovat nebude.

Domnívám se, že pokud by alespoň ti investigativní zaměstnanci sdělovacíchprostředků se trošku víc snažili a chtěli nás solidně i včas informovat, mohli bychom znát posloupnosti celé té záležitosti zvané katolíkem Kalouskem policejní provokací podstatně lépe. A mohli bychom být seznámeni s vysvětlením ohledně neinformování pana premiéra a ministra vnitra dříve, než se k němu propracují oni sami.

No nic, střílení a zabíjení méně než v Atlantik City, hlouposti ve lhaní více, morálka stejná.

Luděk Prokop
13. 7. 2012

Categories: Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *