Jak stoupá popularita a výkon tabletů a chytrých telefonů, roste i jejich využití coby herních zařízení. Společnost Futuremark, dobře známá v segmentu počítačů svým benchmarkem 3DMark, včera oznámila, že plánuje nabídnout tento software pro zařízení s operačním systémem Android. Program vyjde někdy v roce 2012.

Tisková zpráva naznačuje, že 3DMark pro Android bude zaměřen spíše na tablety, které používají operační systém od Googlu, než na chytré telefony. To dává smysl, protože větší displej tabletů je předurčuje pro hraní her s kvalitní grafikou. Futuremark slibuje, že 3DMark pro Android poskytne skóre pro renderování, procesor a testy výpočtů fyziky. Tyto testy, dle tvrzení společnosti, nabídnou „ohromující grafiku v reálném čase.“

Uživatelé si pak budou moci porovnat výsledky on-line s ostatními zařízeními na Androidu. Získané body navíc budou srovnatelné s výsledky generovanými budoucí verzí programu 3DMark, určenou pro Windows 8.

Futuremark dává výrobcům zařízení s Androidem možnost spolupracovat na vytvoření nové verze 3DMark v rámci Benchmark Development Program. Zájemci z řad výrobců hardwaru se mohou zaregistrovat na oficiálních webových stránkách. Cena 3DMarku pro Android, ani žádné podrobnější informace, nebyly v tuto chvíli zveřejněny.

Zdroj: NeoWin.

Categories: Android

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *