Je za Topolánkovou podporou nedostatek jódu?
Volební deník: Topol šidí voliče a ČSSD zneužije papeže


Mirek Topolánek vyrazil na svou předvolební kampaň s titulkem „Léto s Topolem.“ Jedním z taháků měla být skutečnost, že expremiér bude objíždět moravské obce na kole. Novináři z toho měli Vánoce, vzniklo mnoho článků, podrobně představujících Topolánka v cyklistické helmě, vzepřeného v pedálech, ideálně za deště, aby voliči viděli, jak se jen kvůli nim Mirda obětuje. Jenže nezapomínejme, že tu mluvíme o Mirkovi Topolánkovi, protože jestli je něco tomuto člověku vlastní, jako berušce tečky, je to lhaní, lhaní a zase lhaní. Skoro začínám mít pocit, že Topolánek ani nic jiného, než lhát, vlastně ani neumí. Potvrzení přišlo i při jeho „Létu s Topolem.“ Nejprve na Aktuálně upozornili na video, na němž je Topolánek zachycen, kterak odjíždí z mítinku v Superbu (pro voliče ODS: ne, Superb opravdu není kolo). Že národního lháře už prokoukli i někteří jedinci z malých obcí, ukazuje komentář jedné z účastnic mítinku, která Topolánkův odjezd korunovala slovy: „Tak nejel na kole, pak bude vykládat, že nic neví a že jel.“ Myslím, že přesněji vystihnout předsedu ODS už snad ani nelze.


Topolánkovu blamáž na voliče pak potvrdilo několik čtenářů, kteří viděli předsedu ODS, kterak přesedá z auta třebas kilometr před vesnicí, kam pak přijede na náměstí za velké slávy na kole. A někteří lidé mu snad i věří, že je to tak zdatný cyklista, chudáci. Kdyby to tak bylo jediné, co by občané Topolánkovi ještě věřili, dalo by se to rozdýchat. Jenže oni mu po těch desítkách lží, jež zůstaly bez vysvětlení, věří i jeho politický program a to už opravdu nemůže být ničím jiným než nedostatkem jódu.
Buďte pravicovější, žádají občanské demokraty jejich voliči


ODS se rozhodla jít cestou ještě většího populismu, než ČSSD a spustila akci ve stylu napište nám, co chcete a my vám to pak natiskneme na předvolební billboardy.


Elementární požadavek, aby ODS byla „více pravicová,“ beru a chápu. ODS opravdu není pravicí, jakou tento stát ve svém politickém spektru potřebuje. Ostatně js docela výstižně dělí naše největší politické strany na oranžové socanymodré socany, což asi nejlépe odpovídá situaci.


Co si dále přejí voliči Mirka Lháře? Tak například by chtěli zvýšit poplatky ve zdravotnictví. Tomu se ani nedivím – pokud lidé, kteří tento nápad podpořili, fungují stejně, jako ODS, pak se dá předpokládat, že si nakradli už tolik, že neví co s penězi a rádi je vyhodí za poplatky.


Nejvíce jsem se asi podivil nad nápadem, že by na území Česka měl být nejen americký radar, ale i raketové silo. Myslel jsem, že řitním alpinismem vůči USA načichli jen naši politici, očividně je to ale přenosné i na voliče. Když si vezmu, jak se všichni radovali, když byl z Česka vyprovozen poslední sovětský voják… …a dnes sem lidé sami a dobrovolně chtějí vojáky americké?! Ještě hutnější je argument, že silo by u nás mělo být kvůli Rusku – prý je to diktátorský stát. To už je opravdu ukázka modrého vymytí mozku dočista do čista. Možná by si občané této země měli uvědomit, že nějaké Česko je Rusku naprosto ukradené a že pokud má o nějaký stát zájem, jsou to bývalé sovětské satelity. Přijít na podobně smýšlející voliče s argumentem, že kdyby na nás Rusko chtělo vystřelit raketu, tak nějaký radar ani nestihne reagovat, je jako házení perel sviním. Stejně jako fakt, že neochrání ani Evropu a jediným kontinentem, kterému by taková stavba přinesla prospěch, je severní Amerika.
Jde o selský rozum


Vždy mě potěší, když najdu názorovou shodu. Zejména v otázce výstavby další brněnské mešity ale jako by se lidé báli buď myslet, nebo říkat své názory. Poté, co se v této zemi stalo rasismem i pouhé konstatování skutečnosti, se tomi vlastně ani nedivím.


Proto mě poměrně značně překvapilo, když pravičácký plátek Lidovky otiskl tak radikální názor jednoho ze čtenářů. Ten naprosto přesně napsal: „Není to tak dávno kdy se do Paříže přistěhovalo pár Muslimů, postavili si mešitu, pak druhou, třetí. Zabrali jednu čtvrt pro sebe, pak další. Na tom by nebylo nic špatného, si řeknete. Jenomže jak rostl jejich počet, rostly i jejich požadavky. To nechceme, ono se nám příčí, tamto je proti našemu náboženství a nechceme, aby se v „našem“ město dělo to či ono, naše náboženská pravidla mají přednost před vašimi civilními zákony. Dnes už si s tím pařížská radnice neví rady a tancuje kolem toho jako kolem sudu se střelným prachem. A při tom stačil na začátku jeden rozhodný politik, který by viděl o pár let dál než na datum svých příštích voleb. Myslíte si, že se to u nás nemůže stát?“


I o to tady, krom mnou proklamované nemožnosti domoci se stejného práva v některých muslimských zemích, právě jde. Začíná to nenápadně, ale můžeme se dopracovat k celkem slušným problémům, protože muslimové s jejich vírou nepatří zrovna mezi ty hodné a mírumilovné.
Neštěstí ve Studénce přichází stavební firmu draho


Firmu ODS-DSO nemám od jejího úspěšného masakru v Studénce zrovna v lásce. Koncem července byl most konečně dostavěn a začalo se řešit, co bude dál. ODS-DSO tvrdí, že most vlastně zhodnotila a že bude vyjednávat s krajem. Znovu se musím zeptat: došlo někomu v téhle zpropadené stavební společnosti, že k onomu „zhodnocení“ nemuselo dojít, kdyby vše fungovalo, jak mělo a kdyby nebylo na stavbě tolik fušeřiny, že se to celé zřítilo jako domeček z karet?


ODS-DSO měla za rekonstrukci most dostat 26 milionů. Penále z prodlení nakonec vyšplhalo na 20 milionů a kraj by měl tuto částku nárokovat. O jakémkoli prominutí by se nemělo ani uvažovat – přinejmenším z morálního hlediska. 20 milionů je pro firmu, která staví kilometr dálnice za miliardu, naprosto směšná částka. Navíc za tak hrubou chybu měl přijít trest v podobě odstavení od všech krajských zakázek, což se bohužel (patrně i díky iniciativě ex-hejtmana Tošenovského) nestalo. Nezbývá než doufat, že až bude ukončeno policejní vyšetřování, stanou před soudem všichni, kdož za celou událost mohli.
Policie znovu zkoumá privatizaci deseti nemocnic ve středních Čechách


Bendlův „dárek“: Nemocnice zadarmo


Pustit někam Davida Ratha znamená pro ODS jediné: že vyplave všechna špína, kterou modří politici v daném sektoru prováděli. Hejtman Bendl moc dobře věděl, proč nechce Ratha v čele kraje. Aktuálně vyplavalo na povrch, že při prodeji nemocnice v Brandýse nad Labem Bendl buď neuměl počítat a nebo naopak počítal až příliš dobře. Firma PP Hospitals koupila nemocnici za 7,8 milionů. To není moc peněz, co říkáte? Za to pořídíte tak možná lehce nadprůměrnou vilku.


Ano, pravičáci teď namítnou, že nemocnice měla dluhy ve výši 35 milionů, takže to celkově vzato zase tak výhodná koupě nebyla. Co ale Bendl neřekne, je skutečnost, že za oněch 7,8 milionu dostala PP Hospitals nejen nemocnici a dluhy, ale také další majetek (vilu, léčebnu a pozemky) v hodnotě 43,8 milionu. Celkově tedy tato transakce přinesla soukromé firmě čistý zisk jednoho milionu.


Vše nyní prošetřuje protikorupční policie, ale je takřka jisté, jak celé to šetření nakonec dopadne. Bývalý hejtman Bendl jako správný přistižený ODSák lže, jak když tiskne a tvrdí, že celá operace byla pro středočeský kraj výhodná. Nevím, ale mé představy o tom, co je a není výhodné jsou patrně jiné. Nebo chtěl Bendl přesněji říci, že to celé bylo výhodné pro něj, nebo někoho dalšího z ODS.


Toto je přesně jeden z hlavních důvodů, proč jsem tak radikálně proti převodům státních zdravotnických zařízení na soukromé subjekty. Vždy totiž někde bude sedět nějaký člověk, který jako zastupuje stát, ale ve skutečnosti se bude snažit pomoci k lepšímu zisku jen své vlastní kapse. A povězme si to upřímně: je úplně jedno, ze které politické strany ten zloduch bude. Teď tu máme přímo ukázkový příklad, jak dopadla jedna z „privatizací.“ Vím, že většině lidí v tomto státě to bude jedno, protože je zajímá že mají v Lídlu levné pivo, i když na vedoucího to ještě není. Mně to ale jedno není, protože všechny kroky, směřující k odstátnění nemocnic, zatím vedly podobným směrem – buď se jednalo o podvod rovnou v zárodku, nebo následně management zlikvidoval nemocnici tím, že pozavíral nevýdělečná oddělení a nechal jen ta, která se vyplatí.


I když dnes lékařskou péči třeba nepotřebujete, za pár let to může být úplně jinak. Zkuste se zamyslet nad tím, zda raději skončíte sice ve státní, ale fungující nemocnici, nebo v soukromé, kde vás pošlou do háje, protože oddělení, které potřebujete, zavřeli pro jeho nevýnosnost.


PS: opět se potvrzuje mé tvrzení, že pokud se o ČSSD říká, že tento stát zadluží, musíme stejně tvrdit o ODS, že ho rozkrádala a bude rozkrádat. Z těch dvou variant bych si raději vybral to zadlužení….
ČT mi zakázala reprízu pořadu s Jacques a biomasou, stěžuje si Kraus


Pamatujete si tu dobu, kdy v televizi někdo řekl něco, co se nemělo říkat a všichni pak čekali, jestli se ještě někdy objeví na obrazovce? A on se zpravidla už neobjevil. Vzpomínáte na to, jak lidé tleskali, když si někdo dovolil veřejně říci pravdu, ale tleskali raději hodně potichu, aby je náhodou někdo neslyšel? Ano, možná si myslíte, že takové období již máme za sebou. Pravděpodobně jste i rádi a domníváte se, že dnes můžete nahlas říkat a ukazovat pravdu. Dobrá, jak si ale vysvětlujete, že Česká televize zatrhnula odvysílání reprízy nejúspěšnějšího dílu pořadu Uvolněte se, prosím!? Ano, právě toho dílu, kde tehdejší místopředsedkyně Strany zelených Kateřina Jacques tak dokonale předvedla naprosto základní neznalost toho, co by jí, díky stranické příslušnosti, mělo být doslova vlastní?


Ano, biomasa už na ČT nebude. Co kdyby si národ těsně před volbami připomněl, jak hloupou političku Zelení měli v Parlamentu? A byli to právě Zelení, kdo byl tak loajální v té době vládnoucí ODS. Aby ne, když jejich předseda Bursík seděl na dlouho vytouženém ministerském křesle.


Takže, vážené dámy a pánové, až se zase budete chtít opíjet pocitem, že tady máme svobodu a můžeme si říkat, co chceme, vzpomeňte si na tento případ, o kterém jsme se díky dostatečně drzému Janu Krausovi dozvěděli. Jistě existují desítky, možná i stovky podobných případů, o kterých se my, coby řadoví občané, nikdy nedozvíme. Žádná svoboda tady není, jen si na ni hrajeme a děláme, že celé té iluzi věříme, podobně jako Američané.
Připlácet si za lepší lékařskou péči? Politici jsou pro


To by bylo, aby se ti naši kluci političtí nakonec nedohodli. Hlavně v případech, kdy jim jde o to, aby oškubali občany této země, jim to jde velice dobře. Začalo to nenápadnými poznámkami o nezbytnosti zvyšování daní. Věřte tomu, že po volbách, hned jak budou mít politici klid, se s tím začne. Tudy bude občan krvácet již brzy.


Samozřejmě to bude pokračovat v segmentu, který dříve či později bude potřebovat každý – tedy ve zdravotnictví. S „připojištěním pro podmínky nadstandardní péče“ už vyrukoval i David Rath a to je hodně co říci, protože ČSSD v předchozích volbách sázela na zrušení třicetikorunových poplatků. Přitom co je nějakých 30 Kč proti komerčnímu připojištění, které patrně budete muset mít, pokud budete chtít dostat solidní lékařskou péči? Obávám se ale, že tento zásadní fakt mnoha voličům vůbec nedojde.


Bohužel současné politické trendy v oblasti zdravotnictví jdou přesně tím směrem, který jsem nechtěl: totiž k tomu, že pokud budete chtít lepší zdravotnický materiál či proces léčby, budete muset sáhnout do peněženky. Nemáte-li peníze, tak prostě půjdete pod kudlu i s tím rizikem, že se dostaví procentuálně častější pooperační komplikace. Nemáte na lepší kloubní náhradu? Dostanete za standardní pojištění horší, která méně vydrží a možná za pár let budete muset na náročnou operaci znovu.


Co na tom, že Listinou základních práv a svobod máme garantovanou bezplatnou zdravotní péči a povinně si přitom platíme zdravotní pojištění? To jaksi není „bezplatné,“ ale dá se pochopit, že má-li celý systém fungovat, pak musí fungovat právě takto. Fungoval tak roky a fungoval celkem dobře. Pokud bylo lékařem indikováno, že pacient potřebuje dražší léčbu a dokázal-li si to lékař obhájit, pacient ji dostal. V budoucnu se tato cesta uzavře a o tom, jakou péči dostanete, bude rozhodovat jen vaše finanční situace.


Jak asi dopadnou po takové „reformě“ zdravotnictví důchodci a sociálně slabší, nemusím rozebírat. Nemohu se ale nezeptat na jednu věc: cožpak už nás stát neodrbává dost? Očividně chce ještě více a po volbách se opravdu máme na co těšit!


Bohužel tu mám jednu smutnější zprávu: jedinou ze silných stran, která má naprosto shodný pohled se mnou, je KSČM. Ostatně porovnejte mé zamyšlení Nadstandardní zdravotní péče jen pro bohaté? Říkám rezolutní NE! s tím, co řekla poslankyně Soňa Marková: „Náš pohled je jiný jen v tom, že chceme, aby nadstandardní placené služby byly jen například kosmetické zákroky nebo lepší hotelové služby v nemocnicích. Jde nám o to, aby se zdravotnictví nestalo luxusním zbožím.“ To je naprostá shoda a budu to muset před stávajícími volbami vzít v potaz. Otázka standardů a nadstandardů ve zdravotnictví je pro mne dlouhodobě důležitým tématem a budu se tedy rozhodovat i podle ní.
Exministr Řebíček dohodil bratrovi flek!


Exministr Řebíček přihrál bratrovi post ve státní firmě


A ještě něco z ODSáckých praktik. Kdybyste měli v rodině vyděrače, který chodil vymáhat výpalné, asi byste se za něj styděli. Tedy přesněji řečeno platí předchozí věta pro slušné lidi, což apriori vylučuje členy ODS, kde patrně ani jeden slušný člověk není.


Nuže, zrekapitulujme si situaci: exministr dopravy a velký kamarád Mirka Topolánka Aleš Řebíček během svého ministrování dohazoval miliardové státní zakázky firmě Viamont, kde měl třetinový podíl. Nic proti – takové věci se prostě po revoluci v našem státě stávají a je to už takřka normální.


Aleš Řebíček měl ale podařeného bratříčka Adama – dohromady jistě tvořili pěknou rodinku. Zatímco Aleš rýžoval ve státním sektoru, jeho bráška úřadoval v soukromém, kde vydíral podnikatele. V tomhle státě už je to asi také normální způsob obživy a věřím, že díky dlouhým ODSáckým prstíkům nakonec Adam Řebíček vyvázne bez poskvrnky. Aby toho ale nebylo málo, dohodil Aleš Řebíček svému bratrovi místo u SŽDC. Stalo se tak v době, kdy tam ještě šéfoval. Shodou náhod také Adam Řebíček „v minulosti získal lukrativní post v polostátní firmě ČEZ, po roce dokonce usedl ve dvou dozorčích radách dceřiných firem ČEZ.“


Nebudu opakovat dnes již jednou řečený citát, že ODS to tady rozkrádala a bude rozkrádat, dokud ještě bude co. Podobné praktiky se bohužel staly takřka standardem a dnes již ani nikoho nezvedají ze židle. Stačí si vzpomenout na kauzu Morava, která mohla rozkrýt mafiánské praktiky ve straně modrých ptáků a nakonec zapadla pod koberec. Takové problémky se tady v tomto státě už prostě neřeší.

Categories: Týdnoviny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *