Že řidiči kamionů jezdí jako prasata, to je skutečnost, na kterou si chtě-nechtě musíme zvyknout. Zajímavé informace teď přišly z Ředitelství silnic a dálnic v souvislosti s hromadnou nehodou na dálnici D1, ke které došlo 20. března tohoto roku.


Když se podíváte na fotografie z D1čky, zjistíte, že se v osudovém okamžiku kolem 100. kilometru zhoršila povětrnostní situace během nějakých čtyř minut.


Řidiče nákladních vozů to ale podle všeho nijak nepřimělo k tomu, aby sundali nohu z plynu – podle informací z téhož zdroje jelo deset minut před karambolem celých 65% z nich rychleji, než je dovoleno! Jen 34% z nich reagovalo na sníh a viditelnost 100 metrů tím, že jeli podle předpisů.


Jak je vidět, ani nedávno zavedené psychologické testy pro řidiče náklaďáků nepřinesly kýžený efekt a s mnohatunovými kolosy nadále jezdí nezodpovědná individua, ohrožující životy nás všech. Je zřejmé, že právě tito řidiči mají na největší havárii v historii naší země kardinální podíl.


Co s tímto faktem asi udělá policie? Předpokládám, že nic – možná se dočkáme nějaké jednorázové akce, zaměřené na tyto piráty, ale v dlouhodobém hledisku se bude i nadále věnovat buzeracím s lékárničkami a stáním za bukem….

Categories: Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *